Poprzez prowadzone działania edukacyjne – motywujemy do wdrażania najnowocześniejszych technologii. Wszystko to poprzez ukazywanie korzyści wynikających z inwestowania w ich rozwój. Oferujemy kompleksowe wsparcie – od planowania i pozyskania środków na finansowanie, poprzez wdrażanie i rozwój platform edukacyjnych oraz współtworzenie inkluzywnych klas.
Dbamy o rozwój

ZAPEWNIAMY DOSTĘP DO ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII
WIRTUALNA I POSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ, CZYLI VR I AR
VR (ang. virtual reality) przedstawia nam stworzone komputerowo środowisko, które możemy odkrywać, a także wchodzić w interakcję z pewnymi jego elementami. Obiekty w technologii VR są prezentowane w skali 1:1, mają więc rzeczywiste wymiary. Widziany przez nas obraz zmienia się natomiast w zależności od naszego ruchu – możemy podziwiać wirtualny świat z różnych perspektyw, np. jeśli obrócimy głowę lub przykucniemy.
VR jest idealnym rozwiązaniem w przypadkach, gdy realizacja w rzeczywistości mogłaby być niezwykle droga lub szczególnie niebezpieczna. Można ją więc wykorzystywać np. do szkolenia BHP, szkolenia energetyków, branży budowlanej, instalatorów, przyszłych pilotów czy prowadzenia zajęć z chirurgii na studiach medycznych. W takich sytuacjach virtual reality umożliwia zyskanie prawdziwego i cennego doświadczenia w wirtualnym i maksymalnie bezpiecznym świecie. W większości przypadków jest to też najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.
Warto wspomnieć także o kuzynce VR, czyli o rzeczywistości poszerzonej AR (ang. augmented reality), która łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Do AR zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, a następnie nakłada się na niego wytworzone komputerowo elementy 3D. Współcześnie AR wykorzystuje się, podobnie jak VR, m.in. w lotnictwie, medycynie czy motoryzacji, a także w celach marketingowych, np. w aplikacjach na smartfony, które pozwalają użytkownikom na wirtualną zmianę koloru ścian czy ustawienie w pokoju mebli z danego sklepu.
PKN Orlen wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości w szkoleniach pracowników produkcji rafineryjno-petrochemicznej. Nie ulega wątpliwości, że wirtualna rzeczywistość jest technologią, która będzie nadal rozwijana – zarówno w zakresie rozrywki, jak i zastosowań w różnych branżach. Pamiętajmy, by nie kojarzyć VR tylko jako modnego elementu współczesności, ale także jako praktyczne i potrzebne narzędzie, którego stosowanie może nas wiele nauczyć, a nawet uratować nam życie.
Wierzymy, że przyszłość będzie oparta o powyższe technologie, gdyż stwarza ogromne możliwości dla atrakcyjnej edukacji na wielu płaszczyznach, oraz optymalizację kosztów nauczania. Dlatego wspieramy działania edukacyjne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wykorzystujących technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rzeczywistości poszerzonej zgodnie ze światowymi trendami.